ENCANTO

Idź do spisu treści

Menu główne

Jak poprawnie wykonać zabieg

Rzeczy niezbędne do wykonania zabiegu prostowania włosów przy użyciu zestawu preparatu Encanto Do BrasilMiseczka, grzebyk, rękawiczki, maseczka, prostownica.

Umyj włosy szamponem dołączonym do zestawu ( CLARIFING SHAMPOO) 2-3 razy w zależności od potrzeby. Ma to na celu wypłukanie wszelkich pozostałości po koloryzacji czy innych zabiegach chemicznych, czyli ogólnie rzecz ujmując zanieczyszczeniach. Osusz włosy ręcznikiem, usuwając z nich nadmiar wody tak aby pozostały wilgotne.

Upewnij się, że jesteś w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Załóż rękawiczki i maseczkę. Dobrze wstrząśnij butelkę

( STRAIGHTENING TREATMENT) przed użyciem a następnie wyciśnij do miseczki pożądaną ilość preparatu. Przed rozpoczęciem zabiegu zrób próbę uczuleniową na małym fragmencie skóry. Po krótkim czasie, jeżeli skóra nie zaczerwieni się kontynuuj zabieg. Podziel włosy na bardzo małe partie a następnie za pomocą pędzelka rozprowadź preparat prostujący na włosach w odległości 1-2 cm od skóry głowy, aż po same końce. Unikaj kontaktu preparatu ze skórą głowy.

Gdy pokryjesz produktem całe włosy odczekaj 15 minut.

Wysusz włosy suszarką średnim strumieniem, aż do całkowitego wysuszenia (jeżeli masz wrażliwe oczy przytrzymaj ręcznik przy twarzy podczas suszenia). Wyprostuj pasma włosów za pomocą prostownicy rozgrzanej do temperatury 215-230 stopni Celsjusza 6-7 razy każde. Po wyprostowaniu wszystkich włosów odczekaj 30 minut. Jeżeli zależy Ci na efekcie uniesionych włosów od nasady prostuj pasma trzymając je w górze.

Umyj włosy ponownie szamponem
( CLARIFING SHAMPOO). Osusz je ręcznikiem, usuwając z nich nadmiar wody tak aby były wilgotne. Za pomocą pędzelka do aplikacji zacznij nakładanie odżywki (POST- TREATMENT CONDITIONER) dzieląc włosy na małe pasma. Nakładaj preparat w odległości 1-2 cm. Od skóry głowy, aż po same końce. Unikaj kontaktu preparatu ze skórą głowy. Gdy pokryjesz produktem całe włosy, odczekaj 15 minut i spłucz włosy wodą, pozostawiając na włosach około 50% odżywki.

Wysusz włosy suszarką, rozdzielając je na małe pasemka w celu ułatwienia sobie tej czynności oraz poprawienia dokładności suszenia. Następnie wyprostuj włosy prostownicą rozgrzaną do temperatury 215-230 stopni Celsjusza 6-7 razy każde pasemko.

PO WYKONANIU ZABIEGU NIE MA ŻADNYCH OGRANICZEŃ DOTYCZACYCH MYCIA WŁOSÓW.

ZABIEGI TAKIE JAK FARBOWANIE, PASEMKA, ROZJAŚNIANIE MOŻNA WYKONAĆ DWA TYGODNIE
PRZED LUB PO ZABIEGU PROSTOWANIA .

Pamiętaj, aby nie ominąć żadnego punktu z instrukcji, gdyż są one niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia zabiegu. Szampon dołączony do zestawu może być używany codziennie.
Odżywka może być używana jedynie po przeprowadzeniu zabiegu.

Po zabiegu nie zalecam stosowania szamponów i odżywek zawierających sole i ostre detergenty między innymi SLS lub SLES.

Proponuję szampon BabyDream, odżywka Kallos Placenta, Kallos Late.


MASZ PYTANIE? - PISZ!!


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego